2021 Executive Council

Kelsey Waite
 President

Class of 2023

Hometown: Canyon Lake, California

Major: Neuroscience 

Favorite Zeta Memory: 

Siobhan Bradley
 VP I: Programming

Class of 2022

Hometown: Kansas City, Missouri

Major: Nursing

Favorite Zeta Memory: Work week my Sophomore year. I became friends with so many girls through the recruitment process!

Meagan Solby
VP II: New Member Educator

Class of 2023

Hometown: Mansfield, Texas

Major: Psychology 

Favorite Zeta Memory: Living in the Zeta house sophomore year!

Lilly High
VP III: Membership Chairman

Class of 2022

Hometown: Southlake, Texas

Major: Finance Real Estate

Favorite Zeta Memory: Being Izzy Ives bid day buddy sophomore year!

Katie Lifsey
VP IV: Philanthropy Chairman

Class: 2023

Hometown: Nashville, Tennessee

Major: Speech Pathology

Favorite Zeta Memory: Meeting my sweet little and becoming so close to her!

Morgan Keudell 
Treasurer

Class of 2023

Hometown: West Linn, Oregon

Major: Marketing

Favorite Zeta Memory: Running to my sister on Bid Day! 

Elaina Ginnetti
Secretary

Class of 2022

Hometown: Annapolis, Maryland

Major: Early Childhood Education 

Favorite Zeta Memory: Getting my big and little! 

Payton Templeton
Historian

Class of 2022

Hometown: Aledo, Texas

Major: Finance

Favorite Zeta Memory: Dad's weekend sophomore year!

Izzy Ives
Ritual Chairman

Class of 2023

Hometown: Rockwall, Texas

Major: Child Development 

Favorite Zeta Memory: Winning PKP with PC '19 and going to get pazookies at BJs after to celebrate!

Mackenzie Gill
Panhellenic Delegate

Class of 2024

Hometown: Edmond, Oklahoma

Major: Pre-Business 

Favorite Zeta Memory: Visiting the Zeta house for the first time, it felt like I was running home!

Allyson Wilson
Risk Reduction and Education Chairman

Class of 2024

Hometown: Keller, Texas

Major: Psychology and History

Favorite Zeta Memory: Big/Little, getting my amazing big!

2021 Programming Council

 

 

Director of Philanthropy:

Cassie Noyd

Philanthropy Assistants:

Lizzy Flemming

Ellie Sieben

Think Pink Chairmen:

Claire Albers

Miranda Moore

Alexa Theodora

Service Chairs:

Allie Harris

Laura Ann Laidley

Directors of Academics:

Maddie Simon

Academic Achievement Chairman:

Meg Bettinger

Alumni Relations Chairmen:

Ella Meyer

Ruby Trestik

 

Member Enrichment Chairman:

Helena Jefferson

Programming Council Secretary:

CC Ciobanu

Programming Council Treasurer:

Haley Atkins

Programming Council Historian:

Bailee Utter

Creative Brand Strategist:

Megan Quadrini

House Manager:

Samantha Melanson

Director of Activities:

Camden Butterworth

Wellness Educator:

Kendall Drummond

Reilly Daggett

Director of Membership Development: Madison Holdorf

Directors of Panhellenic Activities:

Audrey Ball

External Philanthropy Chairs: 

Jackie Johanneson

Kaylee Cunningham

Junior Panhellenic Delegate:

Keara Lee

External Relations:

Hannah Richards

Amelia Parsons

Directors of Social Planning:

Sydney Butler

Social Planning Assistants:

Kinley Deming

Logan Cartwright

Apparel Chairs:

Anatasia Kelley

Isabelle Peterson

Cammie Peddie 

Directors of Sisterhood:

Sarah Crispi

Chaplain:

Jill Stringer

Sisterhood Events Chairmen:

Bree Melton

Olivia Lee

Circle of Sisterhood Chairman:

Kinsy Smith